Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteğinin Şartları Değiştirildi ve Başvuru Süresi Uzatıldı - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteğinin Şartları Değiştirildi ve Başvuru Süresi Uzatıldı

Bu haber 31 Aralık 2020 - 12:46 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

2020 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararı ve Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu Karar ve Tebliğ değişiklikleri neticesinde 2020 Yılı Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteklemesi aşağıdaki usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

1)2020 yılı Arılı kovan desteğine başvuru için; yetiştirici/üretici örgütüne üye olma zorunluluğu ile en az 30 arılı kovana sahip olma şartı kaldırılmış olup, Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı arıcılar, 14 Ocak 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar doğrudan İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurabilecektir.

2)2020 yılı Damızlık ana arı desteği için; yetiştirici/üretici örgütüne üye olma zorunluluğu kaldırılmış olup, AKS’ne kayıtlı arıcılar, Bakanlıktan üretim izinli işletmelerden satın almış oldukları damızlık ana arı satış belgeleriyle birlikte 14 Ocak 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar doğrudan İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuruda bulunabilecektir.