Bandırma'da Hayvan Katliamı Yaşandı | Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Bandırma’da Hayvan Katliamı Yaşandı

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 11:12 'de eklendi ve 1.395 kez görüntülendi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından sokaklara bırakılan zehirli tavuk etini yiyen çok sayıda kedi ve köpek telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, Bandırma’nın Orhaniye, Çepni ve Çarık mahallelerine, gece kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından sokaklara zehirli tavuk eti bırakıldı. Sokak aralarına bırakılan zehirli tavuk etini yiyen sahipli sahipsiz çok sayıda kedi ve köpek telef oldu.

 Yaşanan hayvan katliamının boyutunu çektiği görüntülerle gözler önüne seren Veteriner Hekimi Tolga Arslan kendi köpeklerinin de gözleri önünde titreyerek öldüğünü anlatarak, bu katliamı yapanları şiddetle kınadı. Zehirli tavuk etinin üzerine konan sineklerin bile öldüğünü ifade eden Veteriner Hekimi Arslan, çektiği videoda şu ifadelere yer verdi. Arslan, “kim olduğu bilinmeyen kişiler zehirli tavuk parçaları atmışlar. Hangi mahalleye giderseniz gidin çok sayıda ölü kedi ve köpek var. Bunu yapanlar insan olamaz. Böyle bir vahşet, insanlık dışı bir muameledir. Kendi köpeğimiz de titreye titreye kendi gözlerimiz önünde öldü” dedi.

Sabah uyanınca yaşanan katliamı gören mahalle sakinleri de, bu korkunç vahşete tepki göstererek konuyu adli mercilere bildirdiler.