(Ek bilgilerle)İstanbul'da 23'üncü Yeditepe huzur denetimleri yapıldı - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

(Ek bilgilerle)İstanbul’da 23’üncü Yeditepe huzur denetimleri yapıldı

Bu haber 19 Kasım 2020 - 1:10 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

/ İstanbul DHA İSTANBUL genelinde eş zamanlı olarak 23’üncü Yeditepe Huzur denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlere bin 394 personel katılırken polis helikopterive deniz liman şube botu da destek verdi. 

İstanbul genelinde eş zamanlı olarak Yeditepe Huzur denetimlerinin 23’üncüsü bu akşam 157 noktada yapıldı. Kadıköy Kuşdili Caddesi’nde gerçekleştirilen denetimlere İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, trafik ve Yunus polisleri katıldı. Ekipler, cadde üzerinden geçen şüpheli araçları tek tek durdurdu ve aramalar yaptı. Araç içindeki kişilerin üst aramaları ve kimlik sorgulamaları yapıldı. Özel harekat polisleri de denetimlere destek verdi. 

BEYOĞLU’NDAKİ DENETİMLER
Taksim Meydanı’nda, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile trafik ve motorize polis ekiplerinin katıldığı denetimlerde durdurulan araçlar tek tek arandı. Helikopter destekli gerçekleştirilen denetimde araç içindeki kişilerin de üst aramaları ve kimlik sorgulamaları yapıldı.

DENETİMİN BİLANÇOSU
Denetimde 173 bin 456 kişinin GBT sorgusu yapılırken çeşitli suçlardan aranan 420 kişi ile 211yoklama kaçağı yakalandı. Denetimlerde 36 adet ruhsatsız tabanca ve tüfek, 547 adet fişek, 11 gram uyuşturucu madde, bin 380 adet uyuşturucu hap ve uyuşturucu ticaretinden temin edildiği tespit edilen 28 bin 801 TL ve 450 dolar para ele geçirildi.  
Denetimlerde ayrıca 6 bin 268 araç ve motosiklet kontrol edilirken, 161 araç ve motosiklete işlem yapıldı, 32 araç trafikten men edildi, 236 bin 613 TL de para cezası uygulandı. Denetimlere 8 iş yerine de cezai işlem uygulandı.