Doç. Dr. Tayfun Türkaslan - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Cilt lekeleri bir çok sebeple ortaya çıkabilen estetik bir sorun olarak özellikle hanımların korkulu rüyasıdır. Genellikle yaz aylarında meydana gelen bu lekelerin, sonbahar ve kış boyunca ciddi sorunlar olarak karşımızdadır. Elbette Cilt Lekeleri Nasıl Temizlenir? Sadece hanımların değil beylerin de sorduğu sorular içerisinde yer alır. Günümüzde beyler de en az hanımlar kadar bu noktada estetik ihtiyaçlar duyar ve cilt lekelerinin giderilmesi için çaba sarf eder.

Cilt lekeleri neden olur?

Cilt lekelerinin en yaygın sebebi gün ışığı etkisidir. Cilt dokusunda yer alan pigmentlerin zaman içerisinde renk özelliklerini kaybetmeleri nedeniyle bazı hücreler renk değiştirirken, kimileri değiştirmez. Bu durumda üst deride leke benzeri oluşumlar meydana gelir.

Bir diğer cilt lekesi sebebi ise sivilcelerin izleri ve yara ve benzeri doku deformasyonlarının izleridir. Bu izlerin ortadan kaldırılması için de Cilt Lekeleri Nasıl Temizlenir? Sorusunun cevabını bilmek gerekir.

Cilt lekeleri nasıl giderilir?

Cilt lekelerinin giderilmesinde lazer ve peeling gibi yöntemler kullanılabilir. Lazer klinik bir uygulama iken, peeling bazı boyutları ile evde de uygulanabilir. Kimyasal peeling, mezoterapi ve benzeri uygulamaların mutlaka klinik ortamda gerçekleşmesi gerekir ki, bu uygulamalarda kullanılan kimyasalların çok dikkatli kullanılması gerekir. Bu nedenle cilt soyma ve cilt lekesi tedavisi gibi uygulamaları mutlaka klinik ortamlarda, uzmanların elinden almanız gerekir. Aksi halde son derece ciddi olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Estetik Cerrahi Doktoru Tayfun Türkaslan

Firma Yetkilisiayfun Türkaslan
Yetkili Telefon5497499001
Telefon0549 749 90 01
Faks
Web Sitesihttps://www.tayfunturkaslan.com
E-Postainfo@tayfunturkaslan.com
Firma AdresiTeşvikiye, Hakkı yeten cad No:1 Fulya Terrace 2 Kat 7 Daire 23, 34394 Şişli/İstanbul
İl / İlçeİstanbul
SektörlerSağlık
Bu firma 22 Eylül 2019 - 20:13 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR