Kuşadası Gezi Rehberi - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Kuşadası Gezi Rehberi

Kuşadası, Aydın’ın turizm bakımından önemli bir ilçesidir. Ekonomisini turizmden artıran Kuşadası, her yaz iki milyonu ziyaretçiyi yakalamaktadır. İlk turizm yerleşkelerinden olan Kuşadası, bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük üçüncü limanı olma özelliğini taşımaktadır. Bu sebeple, turizmin yanında gemi ticaretinde de önemli bir yere sahiptir.

Kuşadası Gezilecek Yerler

1- Kuşadası Milli Parkı: Doğa gezisi için oldukça önemli bir yer olan Kuşadası Milli Parkı, Kuşadası ve Söke’nin arasında kalmaktadır. 209 farklı kuş türüyle dikkat çeken park, Kuşadası’na yirmi sekiz kilometre uzaklıktadır. Doğayla iç içe olmak, doğayı içinizde hissetmek için oldukça uygun bir yerdir.

2- Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı: Kuşadası’nda hep tatil mekanları bulunmaz. Tarihi geziler yapmak isteyenler için de oldukça çekici gelen bu kervansaray, Kuşadası İskelesi’nin yakınlarında bulunmaktadır. Hem tarihi gezi yapabileceğiniz hem de yöresel ürünler satın alabileceğiniz muhteşem bir tarihi yapıdır.

3- Dilek Yarımadası Milli Parkı: Hem doğa güzelliği hem de tarihi eser kalıntıları bakımından oldukça zengin olan park, her iki kesime de hitap etmektedir. Dilek Dağı’nın plajında gezerken hem denizi yaşayabilir hem de İyon medeniyetinin kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Kuşadası’na uzaklığı yirmi beş kilometredir.

4- Kaleiçi Cami: Öküz Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiştir ve Kuşadası’nın en eski camii olarak bilinmektedir. Osmanlı mimarisinden izler taşıyan bu tarihi cami, Kuşadası’na gidildiğinde görülmesi gereken önemli tarihi yerlerden birisidir.

5- Güvercinada: Bizans dönemini de kapsayan bu adanın içinde aynı ismi taşıyan bir de kale bulunmaktadır. Bu ada da, yine, hem tarihi hem de turistik geziyi aynı anda yapmak isteyenler için önemli bir merkez durumundadır. Kuşadası’nın merkezine de üç kilometre uzaklıkta olması, Güvercinada’yı seçilebilir kılmaktadır.

İlginizi çekebilir: Ege’nin İncileri Bodrum, Didim, Kuşadası ve Çeşme

Kuşadası Nerede?

Ege bölgesinde bulunan Aydın’ın bir ilçesidir Kuşadası. Aydın’ın merkezine olan uzaklığı yetmiş bir kilometre; İzmir’e olan uzaklığı ise doksan kilometredir. Selçuk ve Söke ilçelerine de komşudur. Selçuk’a yirmi bir kilometre uzaklıktadır.

Kuşadası Ne Zaman Gidilmedi?

Tatil beldesi olan Kuşadası, yazları sıcak bir iklime sahiptir. Deniz için ziyaret edenler, Kuşadası’na gitmek için çoğunlukla yaz aylarını tercih etmektedir. Sadece tarihi mekanları ve Kuşadası’nın merkezini merak edenler için ise sonbahar aylarında gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Kuşadası Nerede Kalınır?

Kuşadası, kalınacak yerler bakımından geniş bir yelpaze sunmaktadır ziyaretçilerine. Yaz aylarında oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan beldede herkesi ağırlayacak kadar mekan bulunmaktadır. Pansiyon, günlük kiralık evler, günlük kiralık yazlıklar ve lüks otelleriyle her zevke hitap edecek yerleri barındırmaktadır.

Erken rezarvasyon Kuşadası Otelleri için MNG Turizm

Kuşadası Gece Hayatı

Canlı bir belde olan Kuşadası’nda eğlence mekanları bulunmaktadır. Özellikle Barlar Sokağı, gece boyunca canlılığını korumaktadır. Canlı müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz yerler oldukça fazladır. Sakinliği tercih edenler için de gidebilecekleri güzel mekanlar bulunmaktadır. Kuşadası’nda herkese hitap edecek gece hayatı bulunmaktadır.

Firma YetkilisiMNG Turizm
Yetkili Telefon4442000
Telefon4442000
Faks
Web Sitesihttps://www.mngturizm.com
E-Postainfo@mngturizm.com
Firma AdresiAyazağa Ticaret Merkezi, Maslak MahallesiSümer Sokak, No:3 Kat:6 Maslak
İl / İlçeİstanbul
SektörlerTurizm
Bu firma 23 Eylül 2019 - 10:52 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR