Mehtap Akdağ Güzellik Merkezi - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Mehtap Akdağ Güzellik Merkezi

Soğuk kış aylarının da gelmesiyle birlikte cildimiz neme ihtiyaç duymaktadır. Nemlendirici alırken de öncelikle dikkat etmemiz gereken konu sağlıklı olması. Kalitesinden emin olmadığımız nemlendiriciler cildimizde kalıcı hasarlara yol açabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için sizlere evde dahi yapabileceğiniz doğal nemlendirici tarifini sunuyoruz.

Soğuk havalarda cildimiz kuruyabilir, çatlayabilir. Önlem olarak genellikle nemlendirici süreriz fakat bazı nemlendiriciler cildimizi iyileştirmek yerine zarar verebilir. Dışarıdan aldığımız ürünlerin kalitesinden emin olamadığımız, cildimizin sağlığı da önemli bir konu olduğu için ihtiyaç duyduğumuz nemlendiriciyi evde yapmak daha mantıklı bir seçenek.

Doğal Nemlendirici İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?:

  • 2 Çay kaşığı yoğurt
  • Birkaç damla limon
  • 1 Tatlı kaşığı bal
  • 1 adet kase

Nasıl Yapılır?

  • 2 çay kaşığı yoğurdu kasenin içine boşaltıyoruz. Kasenin şekli, türü gibi özellikleri fark etmez elinizde bulunan kase ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yoğurdu kaseye boşalttıktan sonra üstüne birkaç damla limon suyu sıkıyoruz. Zaten yoğurdunun içinde de süt asidi olduğu için birkaç damla limon suyu yetecektir.
  • Limon suyunu eklediğimiz yoğurda bir tatlı kaşığı kadar da bal ilave ediyoruz. Bal ilave ettiğimiz yoğurdu iyice karıştırıyoruz.

Doğal nemlendirici artık uygulanmak için hazır.

Nasıl Uygulanır?:

Banyo sonrasında temiz olan, yumuşak cilde bir maske gibi uyguluyoruz. 10-15 dakika geçtikten sonra uyguladığımız doğal nemlendiriciyi temizleyebiliriz.

Uygulamadan sonra cildimizin daha yumuşadığını görebiliriz. Fakat gözeneklerin biraz daha sıkılaştığını görebiliriz. Deride de soyulma etkisi göstereceği için daha parlak bir cildimiz olacaktır.

Peki, hem ekonomik, hem de sağlıklı olan bu tarifimizin cildimize zarar verme ihtimali var mı?

Karışımın içindeki herhangi bir şeye karşı alerjiniz yoksa hiçbir türlü yan etkisini görmeniz mümkün değildir. Eğer bal, yoğurt veya limona alerjiniz varsa tedbirini alarak uygulayınız.

Bu şekilde evde yaptığımız doğal nemlendirici sayesinde çokça para verdiğimiz kimyasal nemlendiriciler yerine kendi ellerimizle, içine ne koyulduğunu bildiğimiz doğal nemlendiriciyi kendi imkanlarımızla yapmış oluyoruz. 

Bu karışım sayesinde hem paramız cebimizde kalıyor hem de kullandıktan sonra ‘acaba yan etkisi olur mu? Cildime zarar verir mi?’ Gibi endişeleri de kafamızı uzak tutmuş oluyoruz. 

Mehtap Akdağ  Beylikdüzü Cilt Bakımı hizmeti için tıklayın

 

Firma YetkilisiYaklaşık 100 yıldan beri süre gelen ve hala güvenilen bir epilasyon yöntemidir. Koyu kılların yanı sıra sarı, beyaz, kızıl ve ince kıllarda da etkilidir. Ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gerektiren bir işlemdir. Uygulama da epilasyon yapılacak yere tüyün çıktığı yere size özel olan kıl kadar ince olan bir iğneyle girilerek işlem yapılır. Böylece kıl kökleri tahrip olup kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı kişinin hormon durumuna tedavi bilen alına kıl yoğunluğa ve kıl evrelerine göre değişi. Bu evreler anojen, katojen, telojen evrelerdir. Kıllar anojen evredeyken uygulanan epilasyondan maksimum sonuç alınacaktır. İşlem sonrasında mutlaka alanı sakinleştirecek krem uygulanmalıdır. Elektroliz sistemi tüm epilasyon sistemlerinden ayıran en büyük özellik yüz bölgesinde kıl tipi ve kıl rengi ayırt etmeden etkili ve kesin sonuçlar sağlamasıdır. Dudak üstü bölgesi gibi hassas noktalarda bile güvenle uygulama yapılabilir. İşlem sonrasında oluşan komplikasyonları uygulamak
Yetkili Telefon5327065570
Telefon5327065570
Faks5327065570
Web Sitesihttps://www.mehtapakdag.com
Firma AdresiNazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28, 34515
İl / İlçeİstanbul
Bu firma 13 Ekim 2019 - 20:46 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR