Geçen yıl böbreğini satılığa çıkaran adam bu kez ciğerini de ortaya koydu - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Geçen yıl böbreğini satılığa çıkaran adam bu kez ciğerini de ortaya koydu

ISPARTA’DA YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE KİRA BORÇLARI VE SAĞLIĞI İÇİN GEREKLİ OLAN OKSİJEN SOLUNUM CİHAZI İLE ELEKTRİKLİ ENGELLİ ARACI ALMAK İÇİN ÜZERİNE ASTIĞI ‘ACİL İHTİYAÇ NEDENİYLE BÖBREĞİMİ SATIYORUM’ YAZISIYLA SOKAKTA YÜRÜYEN ADAM BU KEZ ‘BÖBREĞİMİ VE CİĞERİMİ SATIYORUM’ YAZISIYLA ORTAYA ÇIKTI. YAŞLI ADAM, “BEN BÖBREĞİMİ, CİĞERİMİ SATMAYACAĞIM, KİRADAN KİM BENİ KURTARIRSA ONA VERECEĞİM, PARAYLA SATMAYACAĞIM. BEN PARA İSTEMİYORUM, KİM BENİ KİRADAN KURTARIRSA ONA VERECEĞİM” DERKEN, AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMET BAKANLIĞI’NDAN DA YARDIM İSTEDİ. ISPARTA’DA EV KİRASINI ÖDEYEMEDİĞİ VE SAĞLIK GİDERLERİNİ KARŞILAYAMADIĞI GEREKÇESİYLE YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE 9 BİN 900 TL İÇİN BÖBREĞİNİ SATILIĞA ÇIKARAN ADAM, BU KEZ CİĞERİNİ DE ORTAYA KOYARAK, 6 BİN 800 LİRAYA İHTİYACI OLDUĞU İÇİN ÜZERİNDE ASILI YAZIYLA YÜRÜDÜ. ISPARTA KENT MERKEZİNDE 1 YIL SONRA BENZER BİR YAZIYLA ORTAYA ÇIKAN 67 YAŞINDAKİ HASAN DEMİR BU KEZ ÜZERİNDE, “ACİL İHTİYAÇ NEDENİYLE BÖBREĞİMİ CİĞERİMİ SATIYORUM” YAZISIYLA YÜRÜDÜ.

Bu haber 22 Nisan 2019 - 21:45 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Isparta’da yaklaşık 1 yıl önce kira borçları ve sağlığı için gerekli olan oksijen solunum cihazı ile elektrikli engelli aracı almak için üzerine astığı ‘Acil ihtiyaç nedeniyle böbreğimi satıyorum’ yazısıyla sokakta yürüyen adam bu kez ‘Böbreğimi ve ciğerimi satıyorum’ yazısıyla ortaya çıktı. Yaşlı adam, “Ben böbreğimi, ciğerimi satmayacağım, kiradan kim beni kurtarırsa ona vereceğim, parayla satmayacağım. Ben para istemiyorum, kim beni kiradan kurtarırsa ona vereceğim” derken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’ndan da yardım istedi.

Isparta’da ev kirasını ödeyemediği ve sağlık giderlerini karşılayamadığı gerekçesiyle yaklaşık 1 yıl önce 9 bin 900 TL için böbreğini satılığa çıkaran adam, bu kez ciğerini de ortaya koyarak, 6 bin 800 liraya ihtiyacı olduğu için üzerinde asılı yazıyla yürüdü.

Isparta kent merkezinde 1 yıl sonra benzer bir yazıyla ortaya çıkan 67 yaşındaki Hasan Demir bu kez üzerinde, “Acil ihtiyaç nedeniyle böbreğimi ciğerimi satıyorum” yazısıyla yürüdü.

“Ev kirasını ödeyemedim, 1 senedir su parasını yatıramadım, doğalgazım kesik, soğukta yatıyorum”

İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri’ne açıklamalarda bulunan Hasan Demir, “Akciğerimin yarısı var, yarısı yok, ayağım protez, çalışamıyorum. Çok acil ihtiyaç nedeniyle satışa çıkarmak zorunda kaldım. Parayla değil, kim beni kiradan kurtarırsa ben de onların ihtiyacını göreceğim. Ev kirasını ödeyemedim, 1 senedir su parasını yatıramadım, doğalgazım kesik, soğukta yatıyorum. Kızımı başka evlerde yatırıyorum. Ben tek başıma yatıyorum. Soğuk nedeniyle evdekiler kaçtı. Çok acil, Aile Bakanıma sesleniyorum, lütfen Allah rızası için yardımcı olun. 40- 50 yıllık yuvam dağılacak” dedi.

“Mecburen çıktım”

Çocuklarının hiçbirinin kendisine bakmadığını iddia eden Demir, “7 tane çocuğum var, biri okuyor, öbürleri de bakmıyor. Durumları kötü. Onlar da ancak asgari ücretle çalışıyorlar, evleri kira, çoluk çocukları var. Onları topladım, söyledim. ‘Baba, bizim ödeyecek gücümüz yok dediler’. Ben de mecburen çıktım” dedi.

“Bu durum çözülene kadar burada durmaya devam edeceğim”

Demir son olarak sıkıntıları çözülene dek sokaklarda olacağını ve şehir şehir gezeceğini iletti; “Bu durum çözülene kadar burada durmaya devam edeceğim, şehir şehir gezeceğim. Gerekirse İstanbul’a da Ankara’ya da gideceğim. Çarşamba günü Vali beye bir daha çıkacağım ve olmazsa Perşembe günü Burdur’a gideceğim. Oradan sonra Ankara’ya, o da olmadı İstanbul’a gideceğim”