Hayvanları öldürenlere 5 yıl 4’er ay hapis istendi - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Çiftçiden videolu isyan

3. SAYFA, GENEL, TARIM

Hayvanları öldürenlere 5 yıl 4’er ay hapis istendi

Bu haber 07 Mayıs 2019 - 9:48 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Batıkent’te sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürülmesine ilişkin olayla ilgili üç kişi hakkında “sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme, çevreyi kasten kirletmek” suçlarından 5 yıl 4’er ay ceza istemiyle dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yenimahalle Batıkent’te 16 tane sokak köpeğinin zehirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmayı bitirdi. Soruşturmayı yürüten Savcı’nın hazırladığı iddianamede, kimlik kartlarına bakılarak, köpeklerden Tarçın, Fıstık ve Ceviz’in müşteki Buket Özgünlü’ye ait olduğu aktarıldı.

İddianamede, sanıklar Musa Devran, Aydın Gölge ve Levent Özcan’ın köpeklere, böcek ilacına batırılmış tavuk eti verdiği ifade edili. Köpeklerden bazılarının öldüğü, bazılarının ise sakat kaldığı belirtildi.

Üç sanığın, iddianamede bu gerekçelerle, “iştirak halinde çevreyi kasten kirletmek” suçundan en az 5 yıl, “haksız yere sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme” suçundan ise 4’er aydan 3’er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Sanıklar için, iki suçtan en az 5 yıl 4’er ay hapisleri istendi. Ayrıca, sanıklar için adli para cezası da istendi.