İzmir’de art arda köpek balığı heyecanı « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

İzmir’de art arda köpek balığı heyecanı

İZMİR’İN MENDERES İLÇESİNDE BALIK TUTMAK İÇİN SANDALLA DENİZE AÇILAN BİR AİLENİN OLTASINA İKİ ADET KÖPEK BALIĞI TAKILDI.

Bu haber 19 Ekim 2019 - 13:57 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

İzmir’in Menderes ilçesinde balık tutmak için sandalla denize açılan bir ailenin oltasına iki adet köpek balığı takıldı.

Olay, dün ilçeye bağlı Gümüldür Mahallesi’nde meydana geldi. Sandalla balık tutmak için denize açılan bir ailenin oltasına iki adet köpek balığı takıldı. O anda cep telefonu ile kayıt yapan bir vatandaş tarafından, yaşanılanlar anbean kayıt altına alındı. Bir vatandaş, denize attığı oltaya takılan balığı su yüzeyine çıkarmak isterken, sandal içerisindeki bir diğer vatandaşın o anlarda “inşallah vatoz değildir” dediği duyuluyor. Oltaya takılan canlının yaklaşık 30 cm uzunluğunda köpek balığı olduğunu görmesi üzerine ‘çığlıklar’ atması, “benimkinden büyük vallahi” demesi, daha önceden de bir köpek balığı yakalamış olduklarını ve yaşanılan heyecanı gözler önüne seriyor. Oltaya takılan köpek balıkları daha sonra balıkçılar tarafından denize bırakıldı.

Öte yandan, iki gün önce İzmir’in Seferihisar ilçesi Ürkmez Mahallesi’nde de ‘Boz Camgöz’ türüne ait yaklaşık 3 metre uzunluğunda yarım tonluk köpek balığı ölü halde kıyaya vurmuş, balığı gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşamıştı.