Kazdağları'ndan 1 ton çöp topladılar | Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Kazdağları’ndan 1 ton çöp topladılar

BALIKESİR’İN EDREMİT BELEDİYESİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ÇEVRE SAĞLIĞI VE DOĞAYI KORUMA DERNEKLERİNİN DESTEK VERDİĞİ “KAZDAĞLARI NEFES ALSIN” SLOGANIYLA YAPILAN ÇEVRE ETKİNLİĞİNDE KAZDAĞLARI’NDAN BİR TONA YAKIN ÇÖP TOPLANDI.

Bu haber 08 Eylül 2019 - 22:33 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından organize edilen Çevre Sağlığı ve Doğayı Koruma Derneklerinin destek verdiği “Kazdağları nefes alsın” sloganıyla yapılan çevre etkinliğinde Kazdağları’ndan 1 tona yakın çöp toplandı.

Edremit Belediyesi tarafından organize edilen ve çevre dernekleri ile belediye personelinin destek verdiği etkinlikte Kazdağları’nda mesire yeri olarak kullanılan ve adeta çöplüğe dönen alanlar katılımcılar tarafından temizlendi. Kazdağları’nı temizlemenin önemli olmadığı önemli olanın Kazdağları’nı kirletmemek olduğunu vurgulayan katılımcılar, bu alanlarda piknik veya aktivite yapan doğa dostlarını çöplerini bu alanda bırakmamaları konusunda uyardı. Yapılan etkinlikte yaklaşık 1 ton piknik atığı çöp toplandı. Katılımcılar daha sonra topladıkları çöp torbalarının önünde fotoğraf çektirdi.