Öğrencilerinden Hayvanları Koruma Günü için anlamlı etkinlik « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Öğrencilerinden Hayvanları Koruma Günü için anlamlı etkinlik

Bu haber 05 Ekim 2019 - 15:46 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Amerikan Kültür Özel Bandırma Koleji Öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir etkinlik düzenleyerek, konuya dikkat çekmeye çalıştılar.

Bandırma Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinlikte lise öğrencileri ve öğretmenler yer aldı. Vatandaşlarında yakın ilgi gösterdiği etkinlikte 11. Sınıf öğrencilerinden Kaan Sarpen ve İrem Gürgenci Hayvan Hakları Bildirgesini okudu. Okunan bildirgede, Yaşamın tek olduğunu, yaşayan bütün canlıların ortak bir kökeni olduğunu ve türlerin evrimi yönünde farklılaştığını, yaşayan bütün canlıların doğal haklara sahip olduğunu ve sinir sistemi olan her hayvanın kendine özgü hakları bulunduğunu, bu doğal hakların küçümsenmesi ve hatta kolayca göz ardı edilmesinin doğa üzerinde ciddi zararlar doğuracağını ve insanoğlunun hayvanlara karşı suç işlemesine sebebiyet vereceğini, türlerin birlikte olmasının diğer hayvan türlerinin yaşama hakkının insanoğlu tarafından tanınmasını ifade edeceğini, insanoğlu tarafından hayvanlara saygı gösterilmesinin bir insanın bir diğerine gösterdiği saygıdan ayrı tutulamayacağı ifade edildi.

Yapılan etkinlikte 9/A sınıfı öğrencileri hazırladıkları İngilizce pankartları taşıyarak etkinlikte farkındalık oluşturmaya çalıştılar.