Otobüs bagajındaki 1,5 ton balığa el konuldu « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Otobüs bagajındaki 1,5 ton balığa el konuldu

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLE JANDARMA EKİPLERİNİN, ANKARA-ÇANKIRI YOLU ÜZERİNDE YAPTIĞI YOL KONTROLLERİ SIRASINDA OTOBÜS BAGAJINDA TAŞINAN, ANCAK BELİRLENEN BOY VE HİJYEN KURALLARINA UYMADIĞI TESPİT EDİLEN 1,5 TON BALIĞA EL KONULARAK İMHA EDİLDİ.

Bu haber 20 Eylül 2019 - 12:12 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Jandarma ekiplerinin, Ankara-Çankırı yolu üzerinde yaptığı yol kontrolleri sırasında otobüs bagajında taşınan, ancak belirlenen boy ve hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen 1,5 ton balığa el konularak imha edildi.

19 Eylül 2019 tarihinde gece saatlerinde Ankara’nın Akyurt ilçesi Karacabey mevkisinde gerçekleştirilen yol kontrollerinde iki adet yolcu otobüsünün bagajında 85 adet kasa içerisinde yaklaşık 1,5 ton istavrit cinsi balığın taşındığı tespit edildi.

Yapılan inceleme sonrasında taşınan balıkların 8-9 cm boyunda olduğu ve belirlenen boy yasaklarına uymadığı, ayrıca nakil ve sevk belgelerinin de bulunmadığı anlaşıldı.

Yakalanan balıkların, insan sağlığı açısından tüketime uygun olmaması üzerine veteriner hekim tarafından düzenlenen raporla imha işlemi gerçekleştirildi.

Balıkları taşıyan otobüs şoförlerine ise gerekli idari para cezaları uygulandı.

tarım, hayvancılık