Özel çocuklardan "Bir el, bin pati" projesi | Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Özel çocuklardan “Bir el, bin pati” projesi

YALOVA’DA BU KEZ “BİR EL, BİN PATİ” PROJESİ KAPSAMINDA KENTTE YAŞAYAN ÖZEL ÇOCUKLAR, SOKAK HAYVANLARI İÇİN HAZIRLANAN KULÜBELERİ BOYADILAR.

Bu haber 02 Eylül 2019 - 12:41 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Yalova’da “Bir el, bin pati” projesiyle özel çocuklar sokak hayvanları için hazırlanan kulübeleri boyadı.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden 9 özel çocuk, sokak hayvanlarının kulübelerini boyadı. Resim öğretmenleri nezaretinde çocuklar boyama ve el baskısı yaptı. Türkiye’ye mesaj vermek için Yalova Belediyesi önünde buluşan özel çocuklar, Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte boyanan kulübelere el baskısı yaptı. Projede renkli görüntüler ortaya çıktı.

Özel çocukların yaptığı birbirinden güzel kulübeler Başkan Vefa Salman’a hediye edildi. Özel çocukların hayatın her alanında istihdamını sağlayan Başkan Salman, özel çocuklara ayrı ayrı teşekkür etti. Vefa Salman, “Yalova’dan Türkiye’ye mesaj vermek istedik. Bu uygulamamız ile sokakta yaşayan canlarımızın hem barınaklarda yaşamalarını sağladık, hem de özel çocuklarımızla birlikte farklı bir faaliyet gerçekleştirdik. Projemizi il merkezinden başlattık ve 14 mahallemizde çoğaltarak devam ettireceğiz. Resim öğretmenlerimizin şekillendirdiği ve özel çocuklarımızın boyadığı kulübelere biz de el baskısı ile destek verdik. Örnek bir projeye imza attığımızı düşünüyorum. Çalışmalarımız kış aylarında da devam edecek” dedi.