Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi

KAYSERİ’DE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN YAPTIĞI DENETİMLERDE KAÇAK OLDUĞU BELİRLENEN İŞLETMEDE PİYASA DEĞERİ 300 BİN TL OLAN 20 TON SAĞLIKSIZ PEYNİR ELE GEÇİRİLDİ.

Bu haber 13 Eylül 2019 - 11:33 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

Kayseri’de Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde kaçak olduğu belirlenen işletmede piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi.

Kayseri’de, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı gıda denetiminde, Cırgalan mahallesinde bulunan bir işletmenin kaçak olduğu ve merdiven altı kaçak peynir üretimi yaptığı belirlendi.

Kaçak üretim yapan işletmenin iki adet soğuk hava deposunda polis ekipleri ile birlikte Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde kaçak 20 ton tulum peyniri, lor peyniri ve teleme peyniri olduğu belirlendi. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin cezai işlem uygulayacağını öğrenen işletme sahibi görevlilere sardırmak isterken polis ekiplerince engellendi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yasal işlemler sonrasında el konulan ve piyasa değeri 300 bin TL olan kaçak ve sağlıksız peynirler kamyona konuldu. Kaçak peynirler imha edilirken, işletme sahibine ise para cezası kesildi.