Tavuklar Ankara’da podyuma çıkacak « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Tavuklar Ankara’da podyuma çıkacak

TÜRKİYE ULUSAL KÜMES HAYVANLARI GÖSTERİSİ 08-12 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA, ANKARA AKYURT ANADOLU OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK. TÜRKİYE SÜS TAVUKLARI VE BAHÇE HAYVANLARI FEDERASYONU TARAFINDAN “4. TÜRKİYE ULUSAL KÜMES HAYVANLARI GÖSTERİSİ” DÜZENLENECEK. TÜRKİYE’DEN 70 FARKLI IRKTAN YAKLAŞIK BİN 500 SÜS TAVUĞUNUN YER ALACAĞI GÖSTERİDE; SÜS TAVUKLARI, SALONUN EN İYİ KOLEKSİYONU, SALONUN EN İYİ HOROZU, SALONUN EN İYİ TAVUĞU GİBİ ÇEŞİTLİ DALLARDA YARIŞACAKLAR.

Bu haber 03 Ocak 2020 - 13:01 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu tarafından düzenlenecek “4. Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi”nde tavuklar yarışacak.

Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi, 8-12 Ocak tarihleri arasında Akyurt Anadolu Otel’de gerçekleştirilecek. Türkiye’den 70 farklı ırktan yaklaşık bin 500 süs tavuğunun yer alacağı gösteride süs tavukları, salonun en iyi koleksiyonu, salonun en iyi horozu, salonun en iyi tavuğu gibi çeşitli dallarda yarışacaklar.

Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Emin Gökgöz, organizasyona ev sahipliği yapmanın kendilerini onurlandırdığını söyleyerek, organizasyona tüm Ankaralıları davet etti.

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Federasyonu Başkanı Özcan Çetin ise düzenlenecek olan yarışmaya herkesi davet ederek, “Zamanı olan insanların, emeklilerin, gençlerin veya çocukların bahçesinde meşgul olurken eğleneceği bir uğraş olan süs tavuğu yetiştiriciliği son yıllarda süratle gelişmekte ve büyümektedir. Hedefimiz uluslararası seviyede organizasyonlar yapmak ve uluslararası seviyede hayvanlar yetiştirmek” dedi.