Üretici satamadığı salatalıkları çöpe döküyor « Tarım ve Hayvancılık

SON DAKİKA

Üretici satamadığı salatalıkları çöpe döküyor

Bu haber 28 Temmuz 2019 - 13:56 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.

Mersinli Çiftçi ekmiş olduğu salatalığın para etmediğini ve komisyoncuların istemediğini öne sürerek çöpe döktü.

Mersin’in Erdemli İlçesine bağlı Kızılen mahallesinde çiftçilik yapan bir vatandaş, ektikleri ürünlerin para etmediğini öne sürerek çöpe döktü. Sosyal medyada paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı ve Tarım Bakanlığından destek isteyen vatandaş, Salatalık fidesinin 2,5 lira olduğunu ancak salatalığı 25 kuruştan satamadıklarını, komisyoncuların bile istemediğini söyledi.

Uğur Eser ismiyle sosyal medyada bağlı olduğu gurupta paylaştığı videoda, el arabasıyla salatalıkları çöpe dökerken emeklerinin karşılığını alamadıklarını aktaran vatandaş zor durumda olduklarını ifade ederek şu ifadeleri kullandı.

 “Çiftçi olarak son halimizi görüyorsunuz. Salatalığımız 20 kuruşa satılmıyor. Getirmeyin diyorlar komisyoncular. Yapabileceğimiz hiçbir durum kalmadı, kurban yaklaşıyor kurbanlık alabilecek paramız yok. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Tarım Bakanımıza sesleniyorum bize bir çare bize bir durum göstersinler. Salatalığımızı çöpe döküyoruz, evimize ekmek alabilecek durumumuz kalmadı. Hangi parti olursa olsun, hiçbir parti gözetmeksizin bir yardım ve çare bekliyoruz. 1,5-2 dönüm sebzemiz var onu da alan yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz.”

Paylaştığı gurupta bazı kişilerin show yapma diye tepki göstermesine karşın çok sayıda üreticinin de destek olduğu gözlendi.