Verimliliği yüksek damızlık koçlar görücüye çıkıyor - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Çiftçiden videolu isyan

3. SAYFA, GENEL, TARIM

Verimliliği yüksek damızlık koçlar görücüye çıkıyor

Bu haber 09 Nisan 2019 - 15:41 'de eklendi ve 464 kez görüntülendi.


Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü her yıl geleneksel olarak düzenlediği damızlık koç satışı için bütün hazırlıkları tamamladı. Uzun yıllardır yapılan ıslah çalışması sonucu elde edilen ve verimliği yüksel, hastalıklara daha dayanıklı olan damızlık koçların satışı açık arttırma usulü ile yapılacak.

Bu yıl 76. si düzenlenecek “Damızlık Koç” satışına saatler kalırken, Koyunculuk araştırma Enstitüsünde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 10 Nisan Çarşamba günü Balıkesir’e bağlı Bandırma İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde yapılacak açık arttırmaya üreticiler yoğun ilgi gösterirken, verimliği yüksek en iyi koçu almak için kıyasıya bir yarışın olacağı tahmin ediliyor.

Yapılacak organizasyon hakkında yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi. “Müdürlüğümüz işletmesinde yetiştirilen muhtelif ırklardan damızlık vasfı taşıyan koç ve erkek tokluların açık arttırım usulüyle satış tarihi 10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 08:30 olarak belirlenmiştir. Satışı yapılacak hayvanların ırk, yaş ve açık arttırma başlangıç fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Satılacak damızlıkların fotoğraf ve bilgilerine satıştan önce aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilirsiniz. Bu yıl 76.sını düzenleyeceğimiz geleneksel etkinliğimize teşriflerinizi bekliyoruz.”