Vicdansızlar kırmızı listedeki çizgili sırtlanı köpeklere parçalattı - Tarım ve Hayvancılık
SON DAKİKA

Vicdansızlar kırmızı listedeki çizgili sırtlanı köpeklere parçalattı

ADIYAMAN’DA VİCDANSIZLAR NESLİ TÜKENMEKTE OLAN VE KORUNMASI GEREKEN HAYVANLAR KATEGORİSİNDE ‘KIRMIZI LİSTEDE’ YER ALAN ÇİZGİLİ SIRTLANI ÇOBAN KÖPEKLERİNE PARÇALATTI

Bu haber 16 Nisan 2019 - 23:17 'de eklendi ve 1.357 kez görüntülendi.

Adıyaman’da vicdansızlar, nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatarak işkence etti.

Adıyaman’da hayvan severleri ayağa kaldıracak bir olay yaşandı. Uluslar arası anlaşma CITES kapsamında ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlana Adıyaman’ın Besni ilçesi Karagüveç Köyü Kargalı Mevki’inde 5 kişi köpekleri saldırtarak öldürdü.

Nesli tükenmekte olan çizgli sırtlanı mağarasında sıkıştıran kişiler 4 çoban köpeğini çizgili sırtlana saldırttı. Çizgili sırtlana saldıran köpekler hayvanı parça parça ederek kanlar içerisinde bıraktı.

Köpekleri sırtlana saldırması için kışkırtan kişiler bununla da kalmayıp, işkenceden duydukları zevki sözleriyle dile getirdiler. İçlerinden birisi köpeklerin parçaladığı sırtlanın kafasına sopa ile vurarak sırtlana hiç acımadı.

Konuyla ilgili görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ile jandarma harekete geçti.

Sırtlanın ölümüne neden olan 5 kişinin kimlik tespitlerinin yapılarak soruşturma başlatıldığı öğrenildi.